Pope To Recite Angelus On Sunday From The Gemelli Hospital

پاپ تب ندارد. او مراسم تشییع جنازه را برگزار کرد ، مدتی راه رفت و کار را از سر گرفت و مقالاتی را خواند. فرانسیس به همراه اسقف اعظم جاستین ولبی از كانتربری و جیم والاس مجری كلیسای اسكاتلند نامه ای را به رهبران سودان جنوبی در مورد ده سال استقلال كشورشان خطاب كردند.

ماتئو برونی ، مدیر دفتر مطبوعات مقدس اعلام کرد ، پاپ فرانسیس روز یکشنبه آنجلوس را از بیمارستان دانشگاه Gemelli تلاوت خواهد کرد.

امروز پاپ مراسم جشن را برگزار کرد و کار خود را از سر گرفت. “معظم له پاپ فرانسیس یک روز آرام را با پیشرفت بالینی عادی سپری کرد.

وی به طور منظم به غذا خوردن ادامه داد و به درمان برنامه ریزی شده خود ادامه داد. او در راهرو قدم زد و کار خود را از سر گرفت و آن را با لحظات خواندن متن متناوب کرد.

“بعد از ظهر ، او در نمازخانه آپارتمان شخصی خود مراسم تشییع مقدس را برگزار كرد و همه کسانی كه در طول بستری شدن در بیمارستان به او كمك می كردند ، حضور داشتند.

“به دنبال یک قسمت کوتاه با دمای کمی ، پدر مقدس بدون تب است.

“یکشنبه آینده آنجلوس از طبقه دهم بیمارستان دانشگاه A. Gemelli تلاوت خواهد شد.

“پدر مقدس به خاطر بسیاری از پیامهای محبت و نزدیکی که روزانه دریافت می کند ، تشکر می کند و از ما می خواهد که همچنان برای او دعا کنیم.”

پاپ اخیراً چندین آزمایش را انجام داده است. به طور خاص ، سی تی اسکن از قفسه سینه و شکم منفی بود.

پیش از این ، دفتر مطبوعاتی متذکر شده بود که “معاینه بافت شناسی نهایی ، تنگی انحرافی شدید با علائم دیورتیکول اسکلروزان را تأیید کرده است.” این حضور هر تومور را از بین می برد.

در همین حال ، پاپ پادشاه ، اسقف اعظم جاستین ولبی از کانتربری و جیم والاس مجری کلیسای اسکاتلند نامه ای خطاب به رهبران سیاسی سودان جنوبی را در دهمین سالگرد استقلال کشورشان امضا کردند.

در آن ، رهبران كلیسا می نویسند: “ما آرزوهای خیرخواهانه خود را برای شما ارسال می كنیم ، آگاهیم كه این سالگرد مبارزات گذشته شما را به ذهن متبادر می كند و با امید به آینده خاطر نشان می كند.

“ملت شما از پتانسیل بی نظیری برخوردار است و ما شما را تشویق می کنیم که تلاشهای بیشتری انجام دهید تا مردم شما بتوانند از میوه های کامل استقلال برخوردار شوند.”

“برای شکل دادن به کشوری که منعکس کننده پادشاهی خدا باشد ، که در آن عزت همه احترام گذاشته شده و همه آشتی می کنند ، باید کارهای بیشتری در سودان جنوبی انجام شود.”

اتحادیه اروپا باید به سمت توافق نامه سرمایه گذاری دوجانبه با تایوان حرکت کند

این درخواست بخشی از استراتژی جدید اتحادیه اروپا و چین است که پارلمان اروپا پنجشنبه هفته جاری رای خواهد داد. منافع تجاری و ارزشهای مشترک بین اروپا و تایوان مورد تاکید قرار گرفته است. از نظر گزارشگر هیلده ووتمنس ، کمیسیون و شورای اتحادیه اروپا تمایلی به جلوگیری از به خطر انداختن روابط با پکن ندارند. با این حال ، آنها باید “هنگامی که مورد حمله قرار می گیرند از ارزش های اروپایی دفاع کنند.”

هیلده واوتمنس ، نماینده اتحادیه اروپا در گروه لیبرال تجدید اروپا ، با آسیا نیوز گفت ، کمیسیون اروپا و شورای اروپا باید “به سمت توافق نامه سرمایه گذاری دو جانبه با تایوان حرکت کنند.” این درخواست در استراتژی جدید اتحادیه اروپا و چین گنجانده شده است که کمیته امور خارجه پارلمان اروپا قرار است پنجشنبه آینده رأی دهد.

پیش نویس گزارش ، که ووتمنس ، گزارشگر آن است ، از كمسیون و شورا می خواهد كه فوراً “ارزیابی تأثیر ، مشاغل عمومی و تمرین مقیاس با مقامات تایوانی” را آغاز كنند.

با در نظر گرفتن پویایی منطقه ای در شرق آسیا ، بر اهمیت روابط اقتصادی اتحادیه و تایوان ، به ویژه در مناطقی مانند چندجانبه گرایی و سازمان تجارت جهانی (که تایوان عضو آن است) ، فناوری و بهداشت عمومی ، تأکید می کند. این گزارش “ضروری” توصیف همکاری با تایوان در زمینه تجهیزات مهم مانند نیمه هادی ها است که تایوان یکی از تولید کنندگان پیشرو در جهان است.

از طرف خود ، مقامات تایوانی از اتحادیه اروپا می خواهند که با کشورشان توافق نامه تجاری امضا کند. ماه گذشته ، مأموریت تایوانی در اتحادیه اروپا گفت که مذاکرات برای معاهده سرمایه گذاری نباید توسط مذاکرات سرمایه گذاری اتحادیه اروپا و چین گروگان باشد.

در سال 2020 تایوان چهاردهمین شریک تجاری اتحادیه اروپا بود. حجم تجارت (58.3 میلیارد دلار آمریکا) بیشتر از آنچه توسط اتحادیه با ویتنام و سنگاپور ثبت شده بود ، دو کشوری که قبلاً با آنها توافق نامه های جامع تجاری و سرمایه گذاری منعقد کرده بود.

با این حال ، کمیسیون اروپا درباره ایده انعقاد یک توافق نامه رسمی با تایوان همچنان ولرم باقی مانده است. “ما در حال بررسی گزینه های احتمالی برای تقویت تعامل خود با تایوان هستیم که همچنان یک شریک تجاری مهم و همفکر است. این یک کار در حال پیشرفت در بروکسل است. ”

از نظر واوتمنس ، کمیسیون اتحادیه اروپا و شورای اروپا “اکراه” ندارند زیرا آنها معتقدند که این حرکت به “سیاست یک چین” اتحادیه اروپا آسیب می رساند. چین تایوان را یک استان شورشی می داند و هرگز استفاده از زور برای گرفتن آن را رد نکرده است.

این جزیره از سال 1949 به طور واقعی از سرزمین اصلی چین مستقل شده است. در آن سال نیروهای ملی گرای چیانگ کای شک (کوومینتانگ) پس از شکست در جنگ داخلی با کمونیست ها از سرزمین اصلی گریختند ، اما همچنان ادعا کردند که وارث جمهوری چین است در سال 1912 تاسیس شد.

مقامات چینی بارها به اتحادیه اروپا هشدار داده اند كه روابط دولتی با تایوان را برقرار نكند. امضای پیمان تجاری با تایوان خشم چین را برانگیخته و روابط متشنج بین اتحادیه اروپا و چین را بدتر می کند.

به تازگی ، دو طرف در مورد رفتار چین با اویغورها در سین کیانگ مبادله شده اند ، در حالی که پارلمان اتحادیه اروپا روند تصویب توافق نامه سرمایه گذاری چین و اتحادیه اروپا را مسدود کرده است.

به گفته ووتمنز ، “اگر شما شاهد عدم واکنش رسمی کمیسیون و شورای اروپا پس از اقدامات ضدحریم چینی علیه اشخاص و نهادهای اتحادیه اروپا باشید که از حقوق بشر دفاع می کنند ، تعجب آور نیست.”

نماینده اروپا از بلژیک خاطرنشان كرد: رهبران اتحادیه اروپا می خواهند “به دلایل خوب از رویارویی با چین جلوگیری كنند ،” اما در عین حال نهادهای اتحادیه اروپا باید هنگامی كه مورد حمله قرار می گیرند متحد عمل كنند و از ارزشهای اروپایی دفاع كنند. “

47 دموکرات به دلیل انتخابات مقدماتی هنوز در زندان متهم شدند

تصمیم در مورد انتقال دادگاه به دادگاه عالی به سپتامبر موکول شد. متهمان خطر حبس ابد را دارند. نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا تعطیلی اجباری اپل دیلی را محکوم کرده و خواستار تحریم پکن و رهبران آن هستند. آنها همچنین خواستار لغو قانون امنیت شدند.

بازداشت موقت 47 فعال که در ماه فوریه به جرم سازماندهی یا شرکت در مقدمات مقدماتی جبهه دموکراتیک دستگیر شدند ، تمدید شد.

روز گذشته ، قاضی ویکتور سو از دادگاه دادگستری در غرب کاولون تصمیم در مورد تأیید درخواست دادستانی برای ارجاع پرونده به دادگاه عالی ، که صلاحیت رسیدگی به جرایم جدی تر را دارد ، به 23 سپتامبر موکول کرد. دادستان وقت بیشتری برای آماده سازی پرونده در این مرحله مقدماتی خواسته بود: چراغ سبز قاضی سو بیشتر شروع دادرسی را به تأخیر می اندازد.

با انتقال دادگاه به دادگاه عالی ، متهم در معرض حبس ابد است. فقط به 12 نفر از آنها وثیقه داده شد. بقیه هنوز در سلول های زندان هستند ، از جمله چهره های برجسته ای مانند جیمی لای ، بنی تای و جوشوا وونگ.

در ژوئیه سال 2020 ، اردوگاه دموکراتیک انتخابات داخلی را برای انتخاب نامزدهای خود برای انتخابات قانونگذاری در ماه سپتامبر برگزار کرد (که بعدا به تعویق افتاد). 47 متهم به اتهام براندازی طبق قانون امنیت ملی پکن در حال محاکمه هستند. بر اساس کیفرخواست ، با هدف تأمین 35 کرسی یا بیشتر در لگو (پارلمان شهر) برای دموکرات ها ، سازمان دهندگان “نقشه کشیدند” تا دولت کری لام را سرنگون کنند.

اتحادیه اروپا به طور فزاینده ای در انتقاد از این اقدام مبهم جدی می شود. روز گذشته ، پارلمان اتحادیه اروپا با 578 رأی موافق و 29 رأی مخالف ، قطعنامه ای را در محكومیت تعطیلی (اجباری) اپل دیلی تصویب كرد.

روزنامه طرفدار دموکراسی در 24 ژوئن بسته شد: متهم به تهدید امنیت ملی ، دستگیر شد و یکباره دستگیر شد و دارایی ها را به ارزش میلیون دلار هنگ کنگ (1.9 میلیون یورو) مسدود کرد. به گفته نماینده های اتحادیه اروپا در اتحادیه اروپا ، اقدام علیه این روزنامه گام دیگری از سوی مقامات چینی برای از بین بردن آزادی های سنتی در مستعمره سابق انگلیس است.

پارلمان اروپا از رهبری در پکن و هنگ کنگ می خواهد تا بدرفتاری و ارعاب روزنامه نگاران را متوقف کرده و قانون امنیت را لغو کند. در همین حال ، کشورهای اتحادیه اروپا را تشویق می کند که رهبران و نهادهای مسئول نقض جدی حقوق بشر و قوانین بین المللی در هنگ کنگ را تحریم کنند.

رئیس اجرایی کری لام و شیا بائولونگ ، رئیس دفتر امور چین ماکائو و هنگ کنگ ، در راس لیست شخصیت های مورد تحریم قرار دارند.

نماینده های اروپا همچنین از دولت های کشورهای عضو می خواهند نمایندگان و دیپلمات های خود را به بازی های المپیک زمستانی 2022 پکن نفرستند. این درخواست قبلاً توسط مجریه یونان رد شده است. این قطعنامه هیچ نیروی الزام آور ندارد و یک رهنمود برای شورای اروپا و کمیسیون اتحادیه اروپا است.

مجارستان که مانند یونان با پکن ارتباط نزدیک دارد ، قبلاً نیز یک طرح تحریم مشترک را بخاطر اوضاع هنگ کنگ نادیده گرفته است. بدون تغییر جهت از چین ، پارلمان اتحادیه اروپا به جلوگیری از روند تصویب توافق نامه سرمایه گذاری که در ماه دسامبر توسط مقامات اتحادیه اروپا و چین امضا شد ، ادامه خواهد داد.

پارلمان اتحادیه اروپا سرکوب مخالفان ترکیه را محکوم می کند

با 603 رأی موافق و دو رأی مخالف نمایندگان پارلمان اروپا قطعنامه ای را در محكومیت خشونت مداوم تصویب كرد. در کشور از نظر حقوق بشر و “فرسایش مداوم دموکراسی و حاکمیت قانون” یک وضعیت “وخیم” وجود دارد. روزنامه نگار به اتهام “توهین به رئیس جمهور” به 11 ماه زندان محکوم شد.

پارلمان اروپا قطعنامه ای را در محکومیت سرکوب مداوم حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) تصویب کرد ، تشکیلاتی که نیروهای کرد و چپ توسط دولت ترکیه را متحد می کند. امضا کنندگان این سند تأکید می کنند که این عقب نشینی “وضعیت وخیم حقوق بشر در ترکیه و ادامه فرسایش دموکراسی و حاکمیت قانون را آشکار می کند”.

متن با 603 رأی موافق و تنها دو رأی مخالف به تصویب رسید. توسط دموکرات های مسیحی ، سوسیال دموکرات ها ، سبزها و چپ ها ترویج می شود ، “سرکوب احزاب سیاسی مخالف ، به ویژه HDP ، را محکوم می کند و از دولت می خواهد اطمینان حاصل کند که همه احزاب می توانند آزادانه و به طور کامل فعالیت های قانونی خود را مطابق با اصول اساسی یک سیستم کثرت گرا و دمکراتیک. ”

سیاستمداران اروپایی “نگرانی عمیق” خود را در مورد “این عقبگرد جدی برای آزادی فعالیت احزاب مخالف” در ترکیه ابراز می كنند. این سند “حدود 4 هزار عضو و مقامات HDD را كه در زندان می مانند ، از جمله برخی از نمایندگان مجلس” كه آنها “عملکرد و مصونیت دیپلماتیک را لغو کردند” و سپس دستگیر شدند.

این قطعنامه همچنین با اشاره به حمله مسلحانه مرگبار به دفتر HDP ازمیر ، این حادثه را “شدیداً محكوم” كرده ، به خانواده و نزدیكان دنیز پویراز تسلیت گفته و از مقامات خواسته است كه پرونده را كاملاً بررسی كرده و مسئولین را به محكمه تحویل دهند. ”

سرانجام ، اتحادیه اروپا خواستار “خودداری از دامن زدن به” تحریک به خشونت و “اتخاذ اقدامات لازم برای محافظت از دفاتر و مقامات حزب ، از جمله نمایندگان منتخب مجلس و شورای محلی و شهرداران” شد.

در پایان این قطعنامه ، پارلمان اروپا گفت که روابط با ترکیه باید “به بهبود حقوق مدنی و انسانی” ، از جمله “حقوق زنان” تضمین شده توسط کنوانسیون استانبول که اخیراً توسط آنکارا رد شده است ، و همچنین “آزادی مذهبی ، حقوق” از اقلیت ها و جوامع LGBTI. ”

علی رغم درخواست ها ، اوضاع کشور همچنان بحرانی است: خبر محکومیت به 11 ماه زندان برای جم شیمشک ، روزنامه نگار ، که به اتهام “توهین به رئیس جمهور” رجب طیب اردوغان به محاکمه کشیده شد.

تهران مذاکرات هسته ای اورانیوم غنی شده را تحت خطر قرار می دهد

هدف ایرانیان تولید سوخت “برای یک راکتور تحقیقاتی” است. انگلیس ، فرانسه و آلمان زنگ خطر را به صدا در می آورند: جلسات وین در خطر است. ایالات متحده از “یک گام ناگوار به عقب” صحبت می کند. در حال حاضر تاریخ جدیدی برای مذاکرات در پایتخت اتریش تعیین نشده است.

دولت ایران تولید اورانیوم غنی شده خود را افزایش داده است ، که می تواند به تولید سلاح هسته ای منجر شود. این را آژانس انرژی هسته ای آژانس انرژی هسته ای (آژانس بین المللی انرژی اتمی) گزارش کرده است ، که توسط مقامات ایرانی اطلاع داده شده است که هدف رسمی آنها حداقل روی کاغذ ، تولید سوخت “برای یک راکتور تحقیقاتی” است.

انگلیس ، فرانسه و آلمان بلافاصله زنگ خطر را به صدا درآوردند و تأكید كردند كه این اقدام می تواند مذاكرات جاری در مورد توافقنامه 2015 (Jcpoa) ​​را برای همیشه از بین ببرد. ایالات متحده در مورد “یک گام ناگوار به عقب” صحبت کرد.

مقامات ایرانی آژانس سازمان ملل را از روند غنی سازی اورانیوم مطلع کرده اند ، که سپس “به یک کارخانه تولید سوخت در اصفهان” ارسال می شود و در آنجا “به UF4 (تترافلوراید اورانیوم) و سپس به اورانیوم 235 غنی شده تا 20٪” تبدیل می شود. “در تولید سوخت” استفاده شود.

دولت های غربی از تصمیم تهران “بسیار نگران” هستند. لندن ، برلین و پاریس در یادداشت مشترک خود می گویند: “ایران واقعاً به اورانیوم احتیاج ندارد” و گام برداشته شده “عنصری اساسی در تولید سلاح هسته ای است”. “” با آخرین اقدامات خود ، ایران با وجود پیشرفتی که در شش دور مذاکرات به دست آمده است ، نتیجه موفقیت آمیز در مذاکرات وین را تهدید می کند “، بیانیه ای را فرا می خواند که خواستار گفتگو در پایتخت اتریش است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده ، ند پرایس گفت که اگرچه آنها مهلت تعیین شده برای مذاکرات را تعیین نمی کنند ، “با گذشت زمان پیشرفت های هسته ای ایران تاثیری در دیدگاه ما برای بازگشت به برجام خواهد داشت.”

در نتیجه ، تهران با کاهش محدودیت های فعالیت های هسته ای ، به تدریج شرایط پیمان را نقض کرد. اولین اقدامات در این راستا به سال 2019 برمی گردد ، در واکنش به خروج دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت آمریکا از برجام و روی کار آمدن مجدد سخت ترین تحریم های تاریخ ، باعث سقوط اقتصاد ایران.

توافق موقت در 24 ژوئن منقضی می شود. با این حال ، دیپلمات های بین المللی تاکنون ابراز خوش بینی محتاطانه کرده اند که توافق هسته ای جدید ممکن است حتی اگر جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده تحریم های سلف خود را حفظ کرده باشد.

از ماه آوریل ، فرستادگان ایالات متحده ، اروپا و ایران مذاکراتی را در وین برای تلاش برای بازگرداندن توافق انجام داده اند. آخرین جلسه در تاریخ 20 ژوئن ، پس از انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد که ابراهیم رئیسی فوق محافظه کار را به پیروزی رساند و از آن زمان تاریخ جدیدی تعیین نشده است.

شک در شیلی ، برزیل و پرو در مورد اثربخشی واکسن های چینی در حال رشد است

حدود 45 درصد مردم شیلی واکسینه شده اند ، به خصوص با سینوواک ، اما از زمان شیوع همه گیر ، عفونت در بالاترین حد خود قرار دارد. از 70 میلیون دوز مصرفی در برزیل ، 55 درصد چینی است. هنوز تعداد موارد رو به افزایش است. پرو با سینوفرم با همین مسئله روبرو است. برای محققان CADAL ، سو susp ظن در مورد داروهای چینی مشروع است.

تعداد افراد واکسینه شده علیه COVID-19 در آمریکای لاتین تقریباً به همان میزان افراد آلوده در حال افزایش است. پرونده شیلی – اولین کشور در منطقه که 45 درصد از جمعیت خود را ایمن سازی کرده است – سو raising ظن ها و سوالاتی را در مورد اثربخشی واکسن های چینی در قاره ای که همه گیری در آن بیش از یک میلیون نفر جان داده است ، ایجاد می کند.

شیلی واکسیناسیون را در 3 فوریه سال جاری آغاز کرد و بیشتر متکی به CoronaVac بود ، واکسنی که توسط Sinovac Biotech Ltd ، یک شرکت دارویی چینی ساخته شده است. با این حال ، در حال حاضر عفونت در سراسر کشور و اشغال تخت مراقبت های ویژه در بالاترین سطح از زمان ابتلا به بیماری همه گیر است.

مقامات شیلی در مواجهه با تردید در مورد اثر بخشی واکسن ، نتایج یک مطالعه را منتشر کردند که رفتار 10.5 میلیون نفر را تا 14 روز پس از دریافت دوز دوم ثبت کرد.

براساس این مطالعه ، اثر CoronoVac در جلوگیری از COVID-19 علامت دار 67 درصد است. 85 درصد در مواردی که نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشتند ، 89 درصد در مواردی که نیاز به مراقبت های ویژه (ICU) داشتند و 80 درصد موارد از مرگ جلوگیری می کردند. با این حال ، اثربخشی در جلوگیری از سرایت 54 درصد است. در همین حال ، با یک دوز اثر 16٪ برای COVID-19 علامت دار ، 35٪ با بستری در بیمارستان و 40٪ برای پیشگیری از مرگ است.

آخرین گزارش آنها (11 ژوئن) توسط ICOVID شیلی ، ابتکاری از دانشگاه شیلی ، دانشگاه Pontificia Universidad Católica de شیلی و Universidad de Concepción ، (11 ژوئن) می گوید: “ما نمی دانیم كه [واكسن CoronaVac] از انتقال محافظت می كند”. تجزیه و تحلیل و گزارش در مورد COVID-19 در آن کشور بر اساس داده های رسمی.

محققان شیلی ICOVID هشدار دادند که اثر واکسن Sinovac در برابر انواع ویروس کرونا که در بیش از نیمی از آخرین موارد در افراد زیر 50 سال گزارش شده است ، ناشناخته است.

CoronaVac در برزیل نیز بحث برانگیز است. کشور 200 میلیون نفری نزدیک به نیم میلیون نفر را به دلیل ابتلا به COVID-19 از دست داده است. حدود 55 درصد از 70 میلیون دوز تجویز شده تاکنون از واکسن سینوواک حاصل شده است که ماهها پیش توسط برخی از دانشمندان برزیلی اثربخشی مورد انتقاد قرار گرفت.

با این حال ، آژانس تنظیم سلامت برزیل (Anvisa) استفاده از آن را مجاز دانست ، که آن را در 50 درصد موارد کلی و 100 درصد در موارد متوسط ​​تا شدید COVID-19 موثر دانست. هنوز رئیس جمهور جائر بولسونارو علیه آن تصمیم گرفت و در 16 ژوئن خبر خرید 200 میلیون دوز Pfizer آمریکایی را اعلام کرد.

“به نظر می رسد CoronaVac می تواند به مدت شش ماه ذخیره شود. برخی از افرادی که آن را دریافت کرده اند ، آنتی بادی تولید نکرده اند. این واکسن از نظر علمی تأیید نشده است. ”گفت: بولسونارو ، که با شکایت های جدی در مورد نحوه مدیریت بیماری همه گیر توسط دولت خود مواجه است.

وضعیت به ویژه در پرو بسیار جدی است ، جایی که یک بحران سیاسی وضعیت بهداشت را بدتر کرده است. در یک سال این کشور دو رئیس جمهور و چهار وزیر بهداشت داشته است. از 32 میلیون نفر جمعیت ، پرو بیش از 189000 مورد مرگ مربوط به COVID-19 گزارش کرده است.

واکسن آزمایشگاه ایالتی Sinopharm در چین حدود 35 درصد از کسانی که تاکنون تجویز شده اند (حدود هشت میلیون نفر) در یک کار آهسته و ناهموار. برخی از مناطق آمازونی و کوهستانی پرو به راحتی قابل دسترسی نیستند و برای دستیابی به آنها نیاز به تدارکات ویژه است. در کل ، 5 درصد از جمعیت پرو دو دوز و 10 درصد یک بار دریافت کرده اند.

علاوه بر واکسن های Sinopharm و Sinovac ، چندین کشور آمریکای لاتین واکسنی را از CanSino Biologics ، یک آزمایشگاه خصوصی چینی خریداری کردند که گفته می شود اثربخشی آن 65 درصد در پیشگیری از موارد علامت دار با 90 درصد موفقیت در برابر بیماری شدید مثر است .

خوان پابلو کاردنال و آلفونسو کالال ، محققان CADAL ، Centro para la Apertura y el Desarrollo de América Latina (مرکز افتتاح و توسعه در آمریکای لاتین). با این حال ، “شواهدی مبنی بر اینکه سوions ظن در مورد واکسن های چینی مغرضانه غربی نیست ، این واقعیت است که واکسن روسی ، مانند بقیه مورد ارزیابی و تأیید قرار نگرفته است.”

پاپ می گوید ما به استراحت و دعا نیاز داریم

پاپ: ما به استراحت و نماز احتیاج داریم ، نه اینکه از عجله کار به تعطیلات شلوغ برویم. “ما به” اکولوژی قلب “نیاز داریم”. “” جدا کردن از برق “کافی نیست ، ما واقعاً باید استراحت کنیم. و برای انجام این کار ، ما باید به قلب چیزها برگردیم: متوقف شوید ، سکوت کنید ، دعا کنید”. نزدیکی به جمعیت آلمان ، بلژیک و هلند که تحت تأثیر سیل قرار گرفته اند و همچنین آفریقای جنوبی و کوبا که توسط خشونت زخمی شده اند.

پاپ فرانسیس ، که هنوز کمی خسته بود ، در حال سخنرانی با چند هزار نفر حاضر در میدان سنت پیتر برای تلاوت آنجلوس بود ، گفت: “ما به” اکولوژی قلب “نیاز داریم که شامل استراحت ، تأمل و شفقت باشد. وی پس از نماز جمعیت آلمان ، بلژیک و هلند را که تحت تأثیر طغیان قرار گرفتند و آفریقای جنوبی و کوبا را که توسط خشونت زخمی شده بودند ، به یاد آورد.

فرانسیس گفت كه استراحت فقط “جدا كردن از برق نیست” ، “لازم است واقعاً استراحت كنیم” ، بازگشت “به قلب چیزها: توقف ، سكوت ، دعا كردن ، تا از عجله كار به عجله تعطیلات “. “بیایید بیاموزیم که مکث کنیم ، تلفن همراه را خاموش کنیم ، در طبیعت تأمل کنیم و در گفتگو با خدا دوباره خود را بازسازی کنیم”.

پاپ در مورد بخش امروز انجیل (مك 6: 30-34) كه عیسی از رسولان بازگشت از مأموریت های خود دعوت می كند تا “مدتی استراحت كنند” اظهار نظر كرد. “با این کار ، عیسی تعلیماتی ارزشمند به ما می آموزد. اگرچه از دیدن شادی شاگردانش به دلیل شگفتی های موعظه خوشحال می شود ، اما به تعارف و س questionsال نمی پردازد ، اما نگران خستگی جسمی و درونی آنهاست.”

“او می خواهد آنها را در مورد خطری که همیشه در کمین ماست نیز هشدار دهد: اجازه دهیم خود را درگیر دیوانگی انجام دهیم ، در دام فعالیت بیفتیم ، جایی که مهمترین چیز نتیجه ای است که به دست می آوریم و احساس می کنیم که هر چند وقت یکبار این اتفاق در کلیسا نیز می افتد: ما مشغول هستیم ، عجله می کنیم ، فکر می کنیم همه چیز به ما بستگی دارد و در آخر ، ما را به غفلت از حضرت مسیح می کشانیم. ”

“به همین دلیل است که او از پیروان خود دعوت می کند تا کمی با هم استراحت کنند. این فقط استراحت جسمی نیست ، بلکه استراحت قلب نیز است. از آنجا که برای” جدا کردن از برق “کافی نیست ، باید واقعاً استراحت کنیم. و برای این کار ، ما باید به قلب چیزها برگردیم: متوقف شویم ، سکوت کنیم ، نماز بخوانیم ، تا از عجله کار به اوج تعطیلات نرویم “.

“عیسی از نیازهای جمعیت شانه خالی نکرد ، اما هر روز ، قبل از هر چیز دیگری ، در نماز ، در سکوت ، در صمیمیت با پدر کنار می رفت. دعوت لطیف او – مدتی استراحت – باید ما را همراهی کند: بگذارید مراقب کارایی باشیم ، بیایید جلوی هجوم دیوانه وار را که دستور کار ما را تعیین می کند ، بگیریم. بیایید بیاموزیم که مکث کنیم ، تلفن همراه را خاموش کنیم ، درباره طبیعت تعمق کنیم و در گفتگو با خدا خود را دوباره بسازیم.

با این حال ، انجیل به ما می گوید که عیسی و شاگردان نمی توانند آنطور که دوست دارند استراحت کنند. مردم آنها را پیدا می کنند و از هر طرف به سمت آنها سرازیر می شوند. “در آن زمان خداوند به شفقت منتقل می شود. در اینجا جنبه دوم وجود دارد: شفقت. این سبک خداست.

“عیسی متأثر شده ، خود را وقف مردم می کند و از نو شروع به آموزش می کند (ر.ک: بند 33-34). به نظر می رسد این یک تناقض است ، اما در واقعیت چنین نیست. در حقیقت ، فقط قلبی که اجازه نمی دهد خود را به عجله قادر است منتقل شود ، یعنی اجازه ندهد خودش را درگیر خود و کارهای انجام شده کند ، و دیگران ، زخم ها ، نیازهای آنها را متوجه شود.

شفقت متولد تأمل است. اگر یاد بگیریم که واقعاً استراحت کنیم ، قادر به عطوفت واقعی خواهیم بود. اگر نگاه متفکرانه ای پرورش دهیم ، فعالیتهای خود را بدون نگرش گستاخانه کسانی که می خواهند همه چیز را تصاحب و مصرف کنند ، انجام خواهیم داد. اگر با پروردگار در تماس باشیم و در عمیق ترین قسمت خود بیهوش نکنیم ، کارهایی که باید انجام شود این قدرت را ندارند که نفس ما را بگیرند و ما را ببلعند.

ما به “اکولوژی قلب” ، متشکل از استراحت ، تأمل و شفقت نیاز داریم. بگذارید از زمان تابستان برای این موضوع استفاده کنیم! و اکنون ، اجازه دهید که بانوی ما را بخوانیم ، که سکوت ، دعا و تأمل را پرورش داده است و همیشه با مهربانی نسبت به فرزندان خود حرکت می کند “.

پس از قرائت دعای ماریان ، فرانسیس نزدیكی خود را با مردم آلمان ، بلژیك و هلند ابراز كرد. “مات پروردگار از مرحوم استقبال می کند و خانواده های آنها را آرامش می بخشد ، و خداوند تعهد همه را در کمک به آسیب دیدگان جدی حفظ کند.”

در هفته گذشته ، “او گفت ،” متأسفانه اخباری از قسمت های خشونت آمیز دریافت کرده ایم که وضعیت بسیاری از خواهران و برادران ما در آفریقای جنوبی را بدتر کرده است ، که قبلاً به دلیل همه گیر شدن دچار مشکلات اقتصادی و بهداشتی شده اند.

من ، همراه با اسقف های کشور ، از همه دست اندرکاران درخواست فوری می کنم تا برای صلح تلاش کنند و با مقامات در زمینه کمک به نیازمندان همکاری کنند. آرزوهایی که مردم آفریقای جنوبی را برای تولد مجدد و هماهنگ در میان فرزندانشان راهنمایی کرده است ، فراموش نشود “.

و نتیجه گیری کرد: “من همچنین در این ماه دشوار به مردم عزیز کوبا نزدیک هستمسخنان به ویژه برای خانواده هایی که بیشترین آسیب را می بینند. من از خداوند می خواهم که به آنها کمک کند تا در صلح ، گفتگو و همبستگی جامعه ای برادرانه تر و عادلانه تر بسازند. من از همه کوبایی ها می خواهم که خود را به حمایت مادرانه بانوی کاریداد دل کبر بسپارند “.

ارتش اسرائیل به دنبال پول بیشتر برای جنگ با ایران است

این در حالی است که ایران برنامه غنی سازی اورانیوم خود را دنبال می کند. مذاکرات هسته ای در وین تا زمان روی کار آمدن رئیس جمهور جدید ایران ، ابراهیم رئیسی در انتظار است. ارتش اسرائیل می خواهد آماده حملات پیشگیرانه باشد. نتانیاهو متهم به عدم تأمین بودجه آمادگی در برابر تهدید شد.

گزارش شده است که ارتش اسرائیل تقاضای افزایش قابل توجه بودجه را تا میزان میلیاردها مثقال برای آماده سازی برای جنگ با ایران یا حداقل آماده شدن برای یک حمله پیشگیرانه کرده است.

این در پاسخ به تصمیم تهران برای “فشار” بر برنامه غنی سازی اورانیوم و تعلیق گفتگوهای هسته ای در وین تا زمان انتقال قدرت در اوایل ماه اوت بین رئیس جمهور مستعفی ، حسن روحانی میانه رو ، و برنده انتخابات ریاست جمهوری ژوئن گذشته است ، ابراهیم رئیسی ، جناح راست افراطی.

درخواست پول بیشتر دیروز ، در جریان مذاکرات اولیه بودجه ایالتی ، که نخست وزیر نفتالی بنت می خواهد در ماه های آینده تصویب شود ، انجام شد.

برای رهبران سیاسی و نظامی اسرائیل ، گفتگوهای غیرمستقیم درباره شروع مجدد برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) در وین ، اتریش ، بین مقامات ایرانی و آمریکایی محکوم به شکست است.

به گزارش کانال 12 تلویزیون اسرائیل ، به نقل از منبعی که نامش در تأسیسات امنیتی دولت یهودی گمنام است ، ارتش در حال آماده شدن است تا در صورت سقوط مذاکرات هسته ای ظرف چند ماه سایت هایی را در ایران هدف قرار دهد.

هدف ارتش این است که جاه طلبی های هسته ای ایران را جبران کند و از تولید بمب اتمی جلوگیری کند ، هدفی که تهران سالها به شدت آن را انکار کرده است.

برای بنی گانتز ، وزیر دفاع اسرائیل ، “در برابر بزرگترین تهدید – ایران خود را با سلاح هسته ای مسلح می کند – ما چاره ای نداریم جز اینکه نیروی خود را گسترش دهیم ، به اتکا به سرمایه انسانی خود ادامه دهیم و از توانایی ها و برنامه های خود استفاده کنیم. ”

در همین حال ، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر سابق اسرائیل و رهبر مخالف فعلی ، مطمئناً فرد نرم جمهوری اسلامی نیست ، اکنون به نادیده گرفتن تهدید ایران متهم شده است.

منابع امنیتی ناشناس به کانال 12 گفتند ، نتانیاهو بودجه مورد نیاز برای هرگونه عملیات پیچیده را در صورت درگیری اختصاص نداد.

به گفته مقامات دفاعی ، انفعال دولت سابق می تواند به سناریویی منجر شود که اسرائیل “بدون هیچ گلوله ای اسلحه را تکان می دهد”.

پیش از این گزارش ، نتانیاهو مطلبی را در اسرائیل هایوم منتشر كرد و معتقد بود كه دولت جدید به رهبری بنت “ساكت” است در حالی كه “ایرانی ها به سمت بمب هجوم می آورند.”

دوز دوم Pfizer تب یا ملاقه بیشتری نسبت به مرحله اول ایجاد می کند

چرا دوز دوم Pfizer تب یا ضعف بیشتری نسبت به نوبت اول ایجاد می کند. عوارض جانبی به این معنی است که بدن در حال ایجاد یک پاسخ ایمنی “قوی” است.

واکسیناسیون در مناطق مختلف همچنان پیشرفت می کند و گروه های سنی بیشتر واجد شرایط اولین دوز واکسن هستند ، در حالی که افراد مسن یا میانسال دوز دوم را دریافت یا دریافت کرده اند.

21 سوال برای دانستن اینکه آیا از اضطراب رنج می برید
برخی از کسانی که تلقیح شده اند هیچ علائمی نداشته اند ، اما بیشتر افراد ممکن است تب ، درد در محل سوراخ شدن یا ضعف عمومی و خستگی داشته باشند ، چیزی کاملاً طبیعی در عوارض جانبی چهار واکسن مصوب در اسپانیا برای مبارزه با کوویید – 19 (Pfizer ، Modern ، Janssen و AstraZeneca).

هنگام تزریق دوز دوم واکسن ، بسیاری از افراد این عوارض جانبی را به طرز شدیدتری نسبت به تزریق اول مشاهده کرده اند ، چیزی که توضیح آن در روند ایمن سازی است.

آیا می توانم بعد از واکسن Covid الکل بنوشم؟
با یافتن این که دوز دوم Pfizer عوارض جانبی جدی تری نسبت به دوز اول ایجاد می کند ، برخی افراد رد واکسن را نشان داده اند. با این حال ، این نباید دلیلی برای عدم واکسیناسیون باشد ، زیرا عوارض جانبی مترادف با یک پاسخ ایمنی خوب است.

این را استاد ایمونولوژی در دانشگاه ویگو ، رئیس سابق انجمن ایمنی شناسی اسپانیا ، آفریقا ، گونزالس ، توضیح داد که در مصاحبه ای در Hoy por Hoy ، از کادنا سر ، اظهار داشت که با دوز دوم “سلولهای حافظه را شروع می کنند خیلی سریع ”

با استفاده از این سلول ها “کل سیستم دفاعی برای مبارزه با آن واکسن سوار می شود” ، آنتی بادی ایجاد می کند و فرد را ایمن سازی می کند ، بنابراین “احساس خستگی ، تب تب ، عوارض جانبی کاملاً طبیعی هستند و مربوط به یک ایمنی خوب هستند. پاسخ “، متخصص توضیح می دهد ، تأکید می کند که علائم پس از واکسن به این معنی است که این پاسخ ایمنی” بسیار قدرتمند است و بسیار فعال علیه واکسن عمل می کند “.

علاوه بر این ، اگرچه برخی از افراد پس از تزریق واکسن کرونا ویروس آلوده شده اند ، اما این بیماری معمولاً “بسیار خفیف تر است زیرا قبلاً بخشی از ایمنی بدن را دارید” ، در بسیاری از موارد بدون علامت است ، این یکی از دلایلی است که باعث می شود واکسیناسیون مهم باشد مبارزه با همه گیری.

آیا می توانم بعد از واکسن کوویید الکل بنوشم

بیشتر و بیشتر گروه های سنی یا باند واکسیناسیون واجد شرایط هستند ، بنابراین یک بار دیگر در مورد راهنمایی های لازم برای دریافت واکسن Covid-19 در میان مردم تردید ایجاد می شود.

بیشتر این سوالات حول آنچه می توان انجام داد و پس از تزریق واکسن نمی توان انجام داد و همچنین رایج ترین عوارض جانبی در میان سایر موارد است.

اگرچه قبل از تزریق واکسن می توانید زندگی عادی داشته باشید و نیازی به توصیه خاصی ندارید ، اما می توانید ملاحظات بعد از تزریق را در نظر بگیرید.

نوشیدن الکل توصیه نمی شود
از جمله تردیدهای مکرر این است که آیا بعد از تزریق واکسن می توانید الکل بنوشید یا خیر. واقعیت این است که در مورد این موضوع اتفاق نظر وجود ندارد و هیچ دستورالعملی توسط تولیدکنندگان واکسن درمورد اینکه آیا توصیه می شود پس از تزریق واکسن از الکل خودداری کنید ، توضیح داده نشده است.

با این حال ، برخی از صاحبنظران نقطه نظرات خود را در مورد این موضوع بیان کرده اند. در مورد Sheena Cruickshank ، استاد و ایمونولوژیست در دانشگاه منچستر ، که در مصاحبه ای با HuffPost درباره سیستم ایمنی بدن توضیح داد ، این ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد و در صورت نوشیدن الکل در روز قبل یا چند روز ، 100٪ عملکرد ندارد. بعد از تزریق

بنابراین ، برای اینکه پاسخ خوبی به واکسن و بدن برای دستیابی به ایمن سازی داده شود ، سیستم ایمنی بدن باید در اوج عملکرد باشد و الکل می تواند از تحقق هدف نهایی واکسیناسیون جلوگیری کند.

یکی دیگر از متخصصانی که این توصیه را ارائه داد دکتر رونکس ایخاریا ، متخصص طب اورژانس در یک مستند بی بی سی تحت عنوان “حقیقت در مورد تقویت سیستم ایمنی بدن شما” (حقیقت در مورد تقویت سیستم ایمنی بدن شما) است. فقط سه لیوان شراب طول کشید تا در نمونه خون مشاهده شود که سطح لنفوسیت های سفید به نصف کاهش می یابد ، سلول هایی که در سیستم دفاعی بدن برای مبارزه با ویروس ها مهم هستند.

برخی از مطالعات و کارشناسان دیگر نیز اثر سرکوب سیستم ایمنی الکل را تأیید می کنند ، که باعث می شود نوشیدن آن قبل یا بعد از تزریق واکسن توصیه نشود ، حتی اگر تولید کنندگان واکسن مستقیماً به آن مراجعه نکرده باشند.