دوز دوم Pfizer تب یا ملاقه بیشتری نسبت به مرحله اول ایجاد می کند

چرا دوز دوم Pfizer تب یا ضعف بیشتری نسبت به نوبت اول ایجاد می کند. عوارض جانبی به این معنی است که بدن در حال ایجاد یک پاسخ ایمنی “قوی” است.

واکسیناسیون در مناطق مختلف همچنان پیشرفت می کند و گروه های سنی بیشتر واجد شرایط اولین دوز واکسن هستند ، در حالی که افراد مسن یا میانسال دوز دوم را دریافت یا دریافت کرده اند.

21 سوال برای دانستن اینکه آیا از اضطراب رنج می برید
برخی از کسانی که تلقیح شده اند هیچ علائمی نداشته اند ، اما بیشتر افراد ممکن است تب ، درد در محل سوراخ شدن یا ضعف عمومی و خستگی داشته باشند ، چیزی کاملاً طبیعی در عوارض جانبی چهار واکسن مصوب در اسپانیا برای مبارزه با کوویید – 19 (Pfizer ، Modern ، Janssen و AstraZeneca).

هنگام تزریق دوز دوم واکسن ، بسیاری از افراد این عوارض جانبی را به طرز شدیدتری نسبت به تزریق اول مشاهده کرده اند ، چیزی که توضیح آن در روند ایمن سازی است.

آیا می توانم بعد از واکسن Covid الکل بنوشم؟
با یافتن این که دوز دوم Pfizer عوارض جانبی جدی تری نسبت به دوز اول ایجاد می کند ، برخی افراد رد واکسن را نشان داده اند. با این حال ، این نباید دلیلی برای عدم واکسیناسیون باشد ، زیرا عوارض جانبی مترادف با یک پاسخ ایمنی خوب است.

این را استاد ایمونولوژی در دانشگاه ویگو ، رئیس سابق انجمن ایمنی شناسی اسپانیا ، آفریقا ، گونزالس ، توضیح داد که در مصاحبه ای در Hoy por Hoy ، از کادنا سر ، اظهار داشت که با دوز دوم “سلولهای حافظه را شروع می کنند خیلی سریع ”

با استفاده از این سلول ها “کل سیستم دفاعی برای مبارزه با آن واکسن سوار می شود” ، آنتی بادی ایجاد می کند و فرد را ایمن سازی می کند ، بنابراین “احساس خستگی ، تب تب ، عوارض جانبی کاملاً طبیعی هستند و مربوط به یک ایمنی خوب هستند. پاسخ “، متخصص توضیح می دهد ، تأکید می کند که علائم پس از واکسن به این معنی است که این پاسخ ایمنی” بسیار قدرتمند است و بسیار فعال علیه واکسن عمل می کند “.

علاوه بر این ، اگرچه برخی از افراد پس از تزریق واکسن کرونا ویروس آلوده شده اند ، اما این بیماری معمولاً “بسیار خفیف تر است زیرا قبلاً بخشی از ایمنی بدن را دارید” ، در بسیاری از موارد بدون علامت است ، این یکی از دلایلی است که باعث می شود واکسیناسیون مهم باشد مبارزه با همه گیری.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *