پاپ می گوید ما به استراحت و دعا نیاز داریم

پاپ: ما به استراحت و نماز احتیاج داریم ، نه اینکه از عجله کار به تعطیلات شلوغ برویم. “ما به” اکولوژی قلب “نیاز داریم”. “” جدا کردن از برق “کافی نیست ، ما واقعاً باید استراحت کنیم. و برای انجام این کار ، ما باید به قلب چیزها برگردیم: متوقف شوید ، سکوت کنید ، دعا کنید”. نزدیکی به جمعیت آلمان ، بلژیک و هلند که تحت تأثیر سیل قرار گرفته اند و همچنین آفریقای جنوبی و کوبا که توسط خشونت زخمی شده اند.

پاپ فرانسیس ، که هنوز کمی خسته بود ، در حال سخنرانی با چند هزار نفر حاضر در میدان سنت پیتر برای تلاوت آنجلوس بود ، گفت: “ما به” اکولوژی قلب “نیاز داریم که شامل استراحت ، تأمل و شفقت باشد. وی پس از نماز جمعیت آلمان ، بلژیک و هلند را که تحت تأثیر طغیان قرار گرفتند و آفریقای جنوبی و کوبا را که توسط خشونت زخمی شده بودند ، به یاد آورد.

فرانسیس گفت كه استراحت فقط “جدا كردن از برق نیست” ، “لازم است واقعاً استراحت كنیم” ، بازگشت “به قلب چیزها: توقف ، سكوت ، دعا كردن ، تا از عجله كار به عجله تعطیلات “. “بیایید بیاموزیم که مکث کنیم ، تلفن همراه را خاموش کنیم ، در طبیعت تأمل کنیم و در گفتگو با خدا دوباره خود را بازسازی کنیم”.

پاپ در مورد بخش امروز انجیل (مك 6: 30-34) كه عیسی از رسولان بازگشت از مأموریت های خود دعوت می كند تا “مدتی استراحت كنند” اظهار نظر كرد. “با این کار ، عیسی تعلیماتی ارزشمند به ما می آموزد. اگرچه از دیدن شادی شاگردانش به دلیل شگفتی های موعظه خوشحال می شود ، اما به تعارف و س questionsال نمی پردازد ، اما نگران خستگی جسمی و درونی آنهاست.”

“او می خواهد آنها را در مورد خطری که همیشه در کمین ماست نیز هشدار دهد: اجازه دهیم خود را درگیر دیوانگی انجام دهیم ، در دام فعالیت بیفتیم ، جایی که مهمترین چیز نتیجه ای است که به دست می آوریم و احساس می کنیم که هر چند وقت یکبار این اتفاق در کلیسا نیز می افتد: ما مشغول هستیم ، عجله می کنیم ، فکر می کنیم همه چیز به ما بستگی دارد و در آخر ، ما را به غفلت از حضرت مسیح می کشانیم. ”

“به همین دلیل است که او از پیروان خود دعوت می کند تا کمی با هم استراحت کنند. این فقط استراحت جسمی نیست ، بلکه استراحت قلب نیز است. از آنجا که برای” جدا کردن از برق “کافی نیست ، باید واقعاً استراحت کنیم. و برای این کار ، ما باید به قلب چیزها برگردیم: متوقف شویم ، سکوت کنیم ، نماز بخوانیم ، تا از عجله کار به اوج تعطیلات نرویم “.

“عیسی از نیازهای جمعیت شانه خالی نکرد ، اما هر روز ، قبل از هر چیز دیگری ، در نماز ، در سکوت ، در صمیمیت با پدر کنار می رفت. دعوت لطیف او – مدتی استراحت – باید ما را همراهی کند: بگذارید مراقب کارایی باشیم ، بیایید جلوی هجوم دیوانه وار را که دستور کار ما را تعیین می کند ، بگیریم. بیایید بیاموزیم که مکث کنیم ، تلفن همراه را خاموش کنیم ، درباره طبیعت تعمق کنیم و در گفتگو با خدا خود را دوباره بسازیم.

با این حال ، انجیل به ما می گوید که عیسی و شاگردان نمی توانند آنطور که دوست دارند استراحت کنند. مردم آنها را پیدا می کنند و از هر طرف به سمت آنها سرازیر می شوند. “در آن زمان خداوند به شفقت منتقل می شود. در اینجا جنبه دوم وجود دارد: شفقت. این سبک خداست.

“عیسی متأثر شده ، خود را وقف مردم می کند و از نو شروع به آموزش می کند (ر.ک: بند 33-34). به نظر می رسد این یک تناقض است ، اما در واقعیت چنین نیست. در حقیقت ، فقط قلبی که اجازه نمی دهد خود را به عجله قادر است منتقل شود ، یعنی اجازه ندهد خودش را درگیر خود و کارهای انجام شده کند ، و دیگران ، زخم ها ، نیازهای آنها را متوجه شود.

شفقت متولد تأمل است. اگر یاد بگیریم که واقعاً استراحت کنیم ، قادر به عطوفت واقعی خواهیم بود. اگر نگاه متفکرانه ای پرورش دهیم ، فعالیتهای خود را بدون نگرش گستاخانه کسانی که می خواهند همه چیز را تصاحب و مصرف کنند ، انجام خواهیم داد. اگر با پروردگار در تماس باشیم و در عمیق ترین قسمت خود بیهوش نکنیم ، کارهایی که باید انجام شود این قدرت را ندارند که نفس ما را بگیرند و ما را ببلعند.

ما به “اکولوژی قلب” ، متشکل از استراحت ، تأمل و شفقت نیاز داریم. بگذارید از زمان تابستان برای این موضوع استفاده کنیم! و اکنون ، اجازه دهید که بانوی ما را بخوانیم ، که سکوت ، دعا و تأمل را پرورش داده است و همیشه با مهربانی نسبت به فرزندان خود حرکت می کند “.

پس از قرائت دعای ماریان ، فرانسیس نزدیكی خود را با مردم آلمان ، بلژیك و هلند ابراز كرد. “مات پروردگار از مرحوم استقبال می کند و خانواده های آنها را آرامش می بخشد ، و خداوند تعهد همه را در کمک به آسیب دیدگان جدی حفظ کند.”

در هفته گذشته ، “او گفت ،” متأسفانه اخباری از قسمت های خشونت آمیز دریافت کرده ایم که وضعیت بسیاری از خواهران و برادران ما در آفریقای جنوبی را بدتر کرده است ، که قبلاً به دلیل همه گیر شدن دچار مشکلات اقتصادی و بهداشتی شده اند.

من ، همراه با اسقف های کشور ، از همه دست اندرکاران درخواست فوری می کنم تا برای صلح تلاش کنند و با مقامات در زمینه کمک به نیازمندان همکاری کنند. آرزوهایی که مردم آفریقای جنوبی را برای تولد مجدد و هماهنگ در میان فرزندانشان راهنمایی کرده است ، فراموش نشود “.

و نتیجه گیری کرد: “من همچنین در این ماه دشوار به مردم عزیز کوبا نزدیک هستمسخنان به ویژه برای خانواده هایی که بیشترین آسیب را می بینند. من از خداوند می خواهم که به آنها کمک کند تا در صلح ، گفتگو و همبستگی جامعه ای برادرانه تر و عادلانه تر بسازند. من از همه کوبایی ها می خواهم که خود را به حمایت مادرانه بانوی کاریداد دل کبر بسپارند “.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *