ارتش اسرائیل به دنبال پول بیشتر برای جنگ با ایران است

این در حالی است که ایران برنامه غنی سازی اورانیوم خود را دنبال می کند. مذاکرات هسته ای در وین تا زمان روی کار آمدن رئیس جمهور جدید ایران ، ابراهیم رئیسی در انتظار است. ارتش اسرائیل می خواهد آماده حملات پیشگیرانه باشد. نتانیاهو متهم به عدم تأمین بودجه آمادگی در برابر تهدید شد.

گزارش شده است که ارتش اسرائیل تقاضای افزایش قابل توجه بودجه را تا میزان میلیاردها مثقال برای آماده سازی برای جنگ با ایران یا حداقل آماده شدن برای یک حمله پیشگیرانه کرده است.

این در پاسخ به تصمیم تهران برای “فشار” بر برنامه غنی سازی اورانیوم و تعلیق گفتگوهای هسته ای در وین تا زمان انتقال قدرت در اوایل ماه اوت بین رئیس جمهور مستعفی ، حسن روحانی میانه رو ، و برنده انتخابات ریاست جمهوری ژوئن گذشته است ، ابراهیم رئیسی ، جناح راست افراطی.

درخواست پول بیشتر دیروز ، در جریان مذاکرات اولیه بودجه ایالتی ، که نخست وزیر نفتالی بنت می خواهد در ماه های آینده تصویب شود ، انجام شد.

برای رهبران سیاسی و نظامی اسرائیل ، گفتگوهای غیرمستقیم درباره شروع مجدد برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) در وین ، اتریش ، بین مقامات ایرانی و آمریکایی محکوم به شکست است.

به گزارش کانال 12 تلویزیون اسرائیل ، به نقل از منبعی که نامش در تأسیسات امنیتی دولت یهودی گمنام است ، ارتش در حال آماده شدن است تا در صورت سقوط مذاکرات هسته ای ظرف چند ماه سایت هایی را در ایران هدف قرار دهد.

هدف ارتش این است که جاه طلبی های هسته ای ایران را جبران کند و از تولید بمب اتمی جلوگیری کند ، هدفی که تهران سالها به شدت آن را انکار کرده است.

برای بنی گانتز ، وزیر دفاع اسرائیل ، “در برابر بزرگترین تهدید – ایران خود را با سلاح هسته ای مسلح می کند – ما چاره ای نداریم جز اینکه نیروی خود را گسترش دهیم ، به اتکا به سرمایه انسانی خود ادامه دهیم و از توانایی ها و برنامه های خود استفاده کنیم. ”

در همین حال ، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر سابق اسرائیل و رهبر مخالف فعلی ، مطمئناً فرد نرم جمهوری اسلامی نیست ، اکنون به نادیده گرفتن تهدید ایران متهم شده است.

منابع امنیتی ناشناس به کانال 12 گفتند ، نتانیاهو بودجه مورد نیاز برای هرگونه عملیات پیچیده را در صورت درگیری اختصاص نداد.

به گفته مقامات دفاعی ، انفعال دولت سابق می تواند به سناریویی منجر شود که اسرائیل “بدون هیچ گلوله ای اسلحه را تکان می دهد”.

پیش از این گزارش ، نتانیاهو مطلبی را در اسرائیل هایوم منتشر كرد و معتقد بود كه دولت جدید به رهبری بنت “ساكت” است در حالی كه “ایرانی ها به سمت بمب هجوم می آورند.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *