47 دموکرات به دلیل انتخابات مقدماتی هنوز در زندان متهم شدند

تصمیم در مورد انتقال دادگاه به دادگاه عالی به سپتامبر موکول شد. متهمان خطر حبس ابد را دارند. نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا تعطیلی اجباری اپل دیلی را محکوم کرده و خواستار تحریم پکن و رهبران آن هستند. آنها همچنین خواستار لغو قانون امنیت شدند.

بازداشت موقت 47 فعال که در ماه فوریه به جرم سازماندهی یا شرکت در مقدمات مقدماتی جبهه دموکراتیک دستگیر شدند ، تمدید شد.

روز گذشته ، قاضی ویکتور سو از دادگاه دادگستری در غرب کاولون تصمیم در مورد تأیید درخواست دادستانی برای ارجاع پرونده به دادگاه عالی ، که صلاحیت رسیدگی به جرایم جدی تر را دارد ، به 23 سپتامبر موکول کرد. دادستان وقت بیشتری برای آماده سازی پرونده در این مرحله مقدماتی خواسته بود: چراغ سبز قاضی سو بیشتر شروع دادرسی را به تأخیر می اندازد.

با انتقال دادگاه به دادگاه عالی ، متهم در معرض حبس ابد است. فقط به 12 نفر از آنها وثیقه داده شد. بقیه هنوز در سلول های زندان هستند ، از جمله چهره های برجسته ای مانند جیمی لای ، بنی تای و جوشوا وونگ.

در ژوئیه سال 2020 ، اردوگاه دموکراتیک انتخابات داخلی را برای انتخاب نامزدهای خود برای انتخابات قانونگذاری در ماه سپتامبر برگزار کرد (که بعدا به تعویق افتاد). 47 متهم به اتهام براندازی طبق قانون امنیت ملی پکن در حال محاکمه هستند. بر اساس کیفرخواست ، با هدف تأمین 35 کرسی یا بیشتر در لگو (پارلمان شهر) برای دموکرات ها ، سازمان دهندگان “نقشه کشیدند” تا دولت کری لام را سرنگون کنند.

اتحادیه اروپا به طور فزاینده ای در انتقاد از این اقدام مبهم جدی می شود. روز گذشته ، پارلمان اتحادیه اروپا با 578 رأی موافق و 29 رأی مخالف ، قطعنامه ای را در محكومیت تعطیلی (اجباری) اپل دیلی تصویب كرد.

روزنامه طرفدار دموکراسی در 24 ژوئن بسته شد: متهم به تهدید امنیت ملی ، دستگیر شد و یکباره دستگیر شد و دارایی ها را به ارزش میلیون دلار هنگ کنگ (1.9 میلیون یورو) مسدود کرد. به گفته نماینده های اتحادیه اروپا در اتحادیه اروپا ، اقدام علیه این روزنامه گام دیگری از سوی مقامات چینی برای از بین بردن آزادی های سنتی در مستعمره سابق انگلیس است.

پارلمان اروپا از رهبری در پکن و هنگ کنگ می خواهد تا بدرفتاری و ارعاب روزنامه نگاران را متوقف کرده و قانون امنیت را لغو کند. در همین حال ، کشورهای اتحادیه اروپا را تشویق می کند که رهبران و نهادهای مسئول نقض جدی حقوق بشر و قوانین بین المللی در هنگ کنگ را تحریم کنند.

رئیس اجرایی کری لام و شیا بائولونگ ، رئیس دفتر امور چین ماکائو و هنگ کنگ ، در راس لیست شخصیت های مورد تحریم قرار دارند.

نماینده های اروپا همچنین از دولت های کشورهای عضو می خواهند نمایندگان و دیپلمات های خود را به بازی های المپیک زمستانی 2022 پکن نفرستند. این درخواست قبلاً توسط مجریه یونان رد شده است. این قطعنامه هیچ نیروی الزام آور ندارد و یک رهنمود برای شورای اروپا و کمیسیون اتحادیه اروپا است.

مجارستان که مانند یونان با پکن ارتباط نزدیک دارد ، قبلاً نیز یک طرح تحریم مشترک را بخاطر اوضاع هنگ کنگ نادیده گرفته است. بدون تغییر جهت از چین ، پارلمان اتحادیه اروپا به جلوگیری از روند تصویب توافق نامه سرمایه گذاری که در ماه دسامبر توسط مقامات اتحادیه اروپا و چین امضا شد ، ادامه خواهد داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *