زن پس از چهار آزمایش اسمیر، مدارک غیر قابل قبول سلولهای پیش سرطانی را از بین برد

یک زن 60 ساله در ماه گذشته از عوارض سرطان دهانه رحم جان سالم به در برده است. پس از چهار آزمایش اسمیر متوالی که در برنامه CervicalCheck انجام شد، شواهد موجود در مورد سلول های پیش سرطانی از بین رفته است.

جولی O’Reilly، مادر چهار ساله از جزیره مرد، 19 از 20 زن گرفتار در بحث جنجالی CervicalCheck به مرگ. او قبلا شناسایی نشده است، اما شوهرش، تونی، با «ایرلند تایمز» صحبت کرده است که به نظر او سوالات بدون پاسخ در مورد پرونده او است.

خانم O’Reilly، که در 6 اکتبر، 18 ماه پس از تشخیص سرطان فوت کرد، در زیر برنامه Screen CervicalCheck پنج تست داشت.

او تا این تابستان اعلام کرد که ممیزی، که پس از او در سال 2017 با سرطان تشخیص داده شد، چهار آزمایش از 5 آزمون اسمیر خود را به دست آورد. این آزمایشها در سالهای 2009 تا 2013 تحت CervicalCheck انجام شد.

چهار آزمایش اسمور “طبیعی” برگشتند – با این حال جولی O’Reilly درگذشت
کتی شریدان: حقیقت در بحران های سیاسی ایرلندی کم است
زنان مبتلا به بحران CervicalCheck شش ماه برای اسلایدهای اسمارس منتظر هستند
شوهرش گفت: “همسرم ممکن است اینجا باشد، اگر آنها چیزی را در سال 2009 برداشتند و از طریق آن پیگیری کنند.”

آزمون دوم
HSE گفته است که درباره موارد فردی اظهار نظر نکرده است.

اولین آزمایش خانم O’Reilly، در ژانویه 2009، تغییراتی را که به عنوان سلول های غضروفی آتیپیک شناخته شده بود نشان داد و پس از شش ماه دوباره برای آزمایش دوم آورده شد.

ممیزی بعدی این اسلاید نشان دهنده شواهدی از ضایعه داخل صفاقي سنگین (HSIL) است که یک شاخص جدی تر از قبل از سرطان است. اگر این در سال 2009 کشف شد، خانم اورلی به منظور کولپوسکوپی سریع، که یک بررسی بصری از دهانه رحم است، فرستاده شد.

او در سال 2009 و 2010 سه مورد دیگر داشت که همه آنها طبیعی بودند. در بررسی در ممیزی، شواهد HSIL یافت شد.

در ماه سپتامبر 2013 اسمير نهايي، هيچگونه اختلالي در هر دو زماني که در اصل گرفته شد و در بازبيني قرار نگرفت.

نرخ خطای ذاتی
CervicalCheck برنامه غربالگری است به جای یک ابزار تشخیصی با یک میزان خطا ذاتی. شناخته شده است که حدود پنج مورد از هر 1000 آزمایش اسمیر، منفی نادرستی را نشان می دهد، به این معنی که نشانه های سرطان وجود دارد اما شناسایی نشده است. همه چنین نفیاتی نادرست قادر به گرفتن یک تستر صحیح نیستند.

با این حال، آقای Cian O’Carroll، وکیل خانوادگی، می گوید خانم O’Reilly “زندگی خود را از دست داد به این دلیل که این اسلایدها خوانده شد”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *