مهمترین خبرها
اعطای اختیارات سرمایه گذاری تا سقف 20 میلیاردتومان به شهرداری رشت
21 آذر 1396 06:20
اعطای اختیارات سرمایه گذاری تا سقف 20 میلیاردتومان به شهرداری رشت

به گزارش آزاداندیشان هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت در ساختمان خلیل میرزا برگزار شد.

به گزارش آزاداندیشان هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت در ساختمان خلیل میرزا برگزار شد.


در هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت به پیگیری شهرداری رشت به منظور بهره مندی از منابع دولتی تاکید شد.

محمد حسن علیپور  در این جلسه گفت: مقوله انتصابات در شهرداری رشت از اهمیت بالایی برخوردار است و در این راستا انتظار داریم شهردار رشت از مدیران توانمند بومی استفاده کند.

او گفت: شهردار رشت باید بدون در نظر گرفتن سلایق شخصی و سیاسی نسبت به انتخاب مدیران شهرداری رشت اقدام کند.

او با اشاره به فرا رسیدن شب یلدا گفت: با توجه به فرا رسیدن شب یلدا تمهیداتی جهت پرداخت حقوق معوقه پرسنل شهرداری رشت در دستور کار قرار بگیرد.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز با اشاره به مبحث بودجه شهرداری رشت گفت: بخشی از بودجه شهرداری‌ها از محل تخلفات گمرکی، تخلفات راهنمایی و رانندگی، کمک‌های اعطایی دولت و… تامین می‌شود که متاسفانه شهرداری رشت تا کنون به این مقوله توجه نکرده است.

احمد رمضانپور اضافه کرد: متاسفانه در بحث درآمدهای پایدار هم نتوانسته ایم مشارکت مردمی را جذب کنیم و مجموعه شهروندانی که در پرداخت عوارض با شهرداری همکاری می کنند چهار درصد هستند.

او با اشاره به اینکه شهروندان نگاه خوبی نسبت به شورا دارند گفت: یکی از راه هایی که موجب جلب اعتماد مردم می شود شفاف سازی است و شورای شهر، شهردار و مجموعه مدیریت شهری باید همه چیز را شفاف و صادقانه به اطلاع مردم برسانند.

رمضانپور با بیان اینکه برخی از افراد در غالب رسانه قصد باج گیری دارند گفت: حضور در جایگاه خدمت به مردم بسیار بزرگ است و از بیست و سه سالگی افتخار نوکری مردم را داشته ام و شهادت می‌دهم که کار کردن در شورای شهر به مراتب سخت‌تر از مجلس است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه چطور برخی به خود اجازه می دهند که قرار گرفتن در حوزه خدمت به مردم را در شوراها را نشانه افول شخصیت افراد بدانند گفت: رهبر معظم انقلاب بارها خدمت به مردم را بالاترین افتخار نامیدند.

او گفت: بنده معتقدم رسانه ها باید خودشان پاسخ چنین افرادی که با پنهان شدن پشت چنین عناوینی با دروغ قصد تخریب شخصیت دیگران را دارند را بدهند.

در این جلسه لایحه آئین نامه امور سرمایه گذاری و مشارکت‌های شهرداری رشت مورد بررسی قرار گرفت.

رضا رسولی عضو شورای اسلامی شهر رشت در این خصوص گفت: این آئین نامه در ۱۰ ماده و ۱۴ تبصره پس از تصویب شورا لازم الاجرا است.

او گفت: در این مورد پروژه ها تا سقف ۵۰ میلیارد تومان قبل از فراخوان به صورت مکتوب به صورت پروژه، بسته سرمایه گذاری و… نیز نتیجه فراخوان با ذکر جزئیات باید به اطلاع شورای اسلامی شهر رشت برسد.
رسولی با بیان اینکه با اینکار اختیار به شهردار داده می‌شود گفت: بر اساس این آئین نامه سرمایه گذاری تا سقف پنجاه میلیارد تومان در اختیار شهردار رشت قرار خواهد گرفت.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه حرفها باید از شعار خارج شود گفت: متاسفانه در ظاهر حرف از صداقت زده می شود و در پشت دست اقدام به لابی می کنند.

محمد حسن علیپور گفت: رشت با مشکلات فراوانی مواجه است و باید با عزم واقعی وارد عمل شویم و تا زمانیکه سرمایه گذار احساس امنیت نکند وارد شهر نخواهد شد.

او با بیان اینکه سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در رشت می‌ترسند گفت: باید زمینه های حضور سرمایه گذاران در رشت را با صداقت و همدلی فراهم کنیم.

جلال الدین محمد شکریه  نیز با بیان اینکه رقم پنجاه میلیارد تومان باید کاهش پیدا کند گفت: پیشنهاد می‌کنم تا سقف بیست میلیارد تومان اختیار سرمایه گذاری بر اساس این آئین نامه به شهردار رشت داده شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در خصوص این لایحه گفت: ما از ظرفیتی به نام مدیریت شهری برخوردار هستیم و تمایل به بازنگری مباحث مختلف بودجه را دارم .

سید امیر حسین علوی  گفت: بابت پنجاه میلیارد تومان که در آئین نامه سرمایه گذاری شهر رشت مطرح شده بارها با شهردار رشت صحبت کرده ام اما معتقدم باید تمامی جوانب را بررسی کرده و نحوه و شیوه نظارت شورا در این مقوله مشخص باشد.

احمد رمضانپور یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت با بیان اینکه باید از پروژه های سرمایه گذاری و حضور سرمایه گذار استقبال کنیم گفت: این لایحه در دو کمیسیون عمران و برنامه و بودجه شورا مورد بررسی قرار گرفته است و معتقدم باید شرایط حضور سرمایه گذار را هموار کنیم.

در این جلسه با پیشنهاد جلال الدین محمد شکریه و موافقت اعضای شورا ماده شماره ۹ لایحه آئین نامه امور سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری رشت مبنی بر اعطای اختیارات سرمایه گذاری به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان به‌ شهردار رشت واگذار شد و مازاد بر آن مبلغ نیازمند رای دو سوم اعضای حاضر در جلسه شورا می باشد.

منبع : رشت رویایی

پایانبرچسب ها