مهمترین خبرها
همایش غذای سالم و ارگانیک در رشت
20 اسفند 1396 11:26
همایش غذای سالم و ارگانیک در رشت

 بهبود تغذیه بیماران دیابتی و بهره گیری آنان از مواد غذایی سالم از اهداف انجمن بیماران دیابتی کشور/ مدیر کارخانه گیلتاز: سبوس برنج سرشار از ویتامین های ب و موجب کاهش قند خون است همایش غذای سالم و ارگانیک به همت انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور در سالن همایش های بانک ملی رشت برگزار شد.

 بهبود تغذیه بیماران دیابتی و بهره گیری آنان از مواد غذایی سالم از اهداف انجمن بیماران دیابتی کشور/ مدیر کارخانه گیلتاز: سبوس برنج سرشار از ویتامین های ب و موجب کاهش قند خون است

همایش غذای سالم و ارگانیک به همت انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور در سالن همایش های بانک ملی رشت برگزار شد.


به گزارش آزاداندیشان دکتر شکور امیدی رییس انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشور در همایش غذای سالم و ارگانیک گفت :هدف ما بهبود تغذیه بیماران دیابتی و بهره گیری آنان از مواد غذایی سالم و ارگانیک است.دکتر شکور امیدی رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور در همایش غذای سالم و ارگانیک گفت : هدف اصلی همایش این است که در خصوص بیماری دیابت ، فعالیتهای انجمن دیابت و آشنایی با مواد خوراکی سالم توضیحاتی را ارایه شود و در زمینه راههای پیشگیری از بیماری دیابت نیز موارد مفیدی برای حاضرین عنوان گردد.
وی افزود : ظرفیت های مردمی همواره کمک های موثری برای شکل گیری انجمن ها و فعالیت های اجتماعی هستند و یکی دیگر از اهداف این انجمن بهره گیری از پتانسیل جوانان و بانوان برای پرداختن به موضوعات اجتماعی و سلامت است.
امیدی گفت : یکی از مشکلات اصلی در کشور این است که متاسفانه ما هنوز به نیروی مردم باور نداریم و تنها به صورت شعاری مطرح می شود .
وی خاطر نشان کرد : انجمن دیابت با همکاری برندهای تولید کننده محصولات غذایی سبد غذایی سالمی را در اختیار بیماران دیابتی و خانواده ها قرار می دهد و چون ولع بیماران دیابتی برای مواد غذایی شیرین بالاست ، تلاش شده تا مواد غذایی سالمی با استفاده از شیرین کننده های ارگانیک تولید و در اختیار این بیماران قرار گیرد.
امیدی با بیان اینکه ده درصد جمعیت استان گیلان دیابتی هستند گفت : حدود ۲۵۰ هزار نفر در استان دیابتی هستند و شاید جمعیت زیادی در استان نیز هنوز از ابتلا به بیماری دیابت مطلع نباشند ، بر اساس آمار ۷۰ درصد از مبتلایان به این بیماری از بیماری خود خبر ندارند چون دیابت یک بیماری خاموش است.
وی با اشاره به عوارض دیابت در افراد تصریح کرد : این بیماری در ابتدا نشانه ای ندارد اما با پیشرفت خود سبب می شود که اندام های بدن تحت تاثیر قرار گیرند و عوارض ابتلا به دیابت بسیار گسترده می باشد .
امیدی اظهار داشت : نابینایی ، قطع عضو ، مشکلات روحی ،بیماری کلیوی ، اختلالات جنسی و … از عوارض دیابت است و هیچ عضوی از اعضای بدن از دیابت در امان نیست.
رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور خاطر نشان کرد : سعی ما بر این است تا با برگزاری همایش های اینچنینی سطح آگاهی عموم را به جهت پیشگیری از دیابت و همچنین استفاده از غذای سالم و ارگانیک افزایش دهیم .

Ie52jGrq1520754765.jpg

سبوس برنج سرشار از ویتامین های ب و موجب کاهش قند خون است

اسماعیل فدایی مدیر عامل کارخانه ی شالیکوبی هادی گیلتاز  نیز در این همایش گفت : سبوس برنج تولیدی این شرکت بر اساس یک طرح تحقیقاتی بهداشتی تولید شد و به جهت بهبود تغذیه سالم در دسترس همگان قرار دارد.

اسماعیل فدایی مدیر عامل کارخانه شالیکوبی هادی گیلتاز نخستین تولید کننده ی برنج قهوه ای در کشور اظهار داشت : بنده یک روستا زاده ام و از نزدیک با زحماتی که کشاورزان متحمل می شوند آشنایی داشته ام و همواره ی دغدغه ام این بود که در جهت بهره گیری هر چه بیشتر از محصول برنج فعالیتی انجام دهم.
وی با تشریح فعالیت های شرکت گیلتاز ادامه داد : برند گیلتاز اولین و تنها تولید کننده ی برنج قهوه ای با نشان استاندارد ملی و بهداشت در کل کشور می باشد که در سال ۹۲ با طرح تحقیقاتی و پژوهشی خود در زمینه ی سبوس برنج شروع به کار کرد.
وی افزود : این طرح تحقیقاتی به سفارش انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کل کشور و با همکاری دانشگاه گیلان ، سازمان غذا و دارو و دانشگاه آزاد لاهیجان آغاز شد و پس از گذشت سه سال موفق به تولید محصولی ارزشمند و ۱۰۰ درصد بهداشتی بنام سبوس برنج برند گیلتاز گردید .
فدایی با برشمردن فواید این محصول عنوان کرد : این محصول باعث کاهش قند خون ، قطع ریزش مو و جلوگیری از چاقی می شود و تاثیر این محصول بر روی کاهش قند خون به اندازه ای بود که در سال ۹۵ برای نخستین بار در کشور موفق به دریافت تاییدیه انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کل کشور گردید.
وی در خصوص تفاوت برنج گیلتاز با نمونه های مشابه در بازار گفت : فرق این سبوس با نمونه های مشابه در جداسازی لایه دوم از لایه اول (شلتوک ) می باشد ، زیرا سبوس در لایه دوم برنج بخاطر داشتن اسیدهای چرب آزاد در کمتر از ۲۴ ساعت پس از پوستگیری بلافاصله باید به پایداری برسد در غیر اینصورت بسیاری از خواص خود را از دست می دهد .

فدایی گفت : سبوس برنج سرشار از ویتامین های ب ، E ، تیامین ، فیبر و نیاسین است و به کاهش قند خون کمک می کند.
وی ادامه داد: این پروسه فقط مختص کارخانه هایی است که خود تولید کننده برنج قهوه ای می باشند .
فدایی در زمینه ی بازدید وزیر جهاد کشاورزی از مجموعه تولیدی و کارخانه شالیکوبی گیلتاز گفت : بازدید جناب آقای حجتی از این مجموعه و سخنان ایشان، نشان از رضایتمندی جناب وزیر از این واحد تولیدی بود.

گفتنی است نت ورک بیز پخش محصولات غذایی سالم و ارگانیک را در کشور بر عهده دارد.

منبع: گیل خبر

پایان خبر


برچسب ها